23 lutego 2017, 19:33
10 minut czytania
Koło nr 44 w Kamieńsku
Odstępstwa od Regulaminu APR obowiązujące na wodach PZW Okręg w Piotrkowie Tryb.
Powiadom znajomego:
Odstępstwa od zasad określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb uchwalonym przez Zarząd Główny PZW, jakie obowiązują na wodach użytkowanych przez PZW Okręg w Piotrkowie Tryb.
1. Zakaz wywozu przynęt i zanęt.
2. Zakaz wędkowania metodą „na żywca i na martwą rybkę” od 1 stycznia do 31 maja każdego roku.
3. Wymiar ochronny karpia - do 30 cm.
4. Wymiar ochronny okonia - do 20 cm.
5. Ilościowy dobowy limit połowu okonia - do 15 szt.
6. Sum europejski – bez ilościowego dobowego limit połowu.
7. Zezwala się na amatorski połów ryb wędką ze środków pływających wyłącznie na zbiornikach wodnych: (Zalew Sulejowski, Zbiornik Cieszanowice, Zbiornik Bugaj, Zbiornik Słok) w okresach:
a) w okresie od 1 czerwca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r., od świtu do zmierzchu;
b) w miesiącach : czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień i październik –przez całą dobę, z wyłączeniem zbiornika „Słok” (amatorski połów ryb dozwolony wyłącznie od świtu do zmierzchu).
8. Gatunki ryb, które objęte są dobowym limitem sztukowym, natychmiast po umieszczeniu w siatce do przetrzymywania ryb należy wpisać w rejestr połowu zgodnie z instrukcją.
Obwód rybacki rzeki Pilica Nr 4 i 3
1) Obręb ochronny w Smardzewicach Gm. Tomaszów Maz. obejmujący odcinek rzeki Pilicy na długości 200 m w dół rzeki od zapory czołowej zbiornika zaporowego i część Zalewu Sulejowskiego na odległość 50 m od zapory.
2) Obręb ochronny w Tomaszowie Maz. obejmujący ujściowy odcinek cieku Józefówka , lewobrzeżnego dopływu rzeki Pilicy zwyczajowo zwanego zbiornikiem „Lodowiec” od kładki zlokalizowanej na cieku powyżej zbiornika do miejsca wpłynięcia jego wód do rzeki Pilicy, obowiązuje w okresie od 1.11 do 31.03 każdego roku.
3) Obręb ochronny w Tomaszowie Maz. obejmujący odcinek rzeki Pilicy na długości 50 m w górę rzeki od jazu piętrzącego „Brzostówka” i odcinek od jazu piętrzącego :Brzustówka” w dół rzeki Pilicy do ujścia kanału odpływowego starorzecza zwyczajowo zwanego „Zimne”.
4) Rezerwat „Spała” – przemieszczanie się i amatorski połów ryb na odcinku rzeki Pilicy dozwolony wyłącznie z oznakowanych ścieżek dydaktycznych.
5) Rezerwat „Gać Spalska” - całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na rzece Gać oraz na istniejących na niej zbiornikach wodnych na odcinku od jej źródeł do ujścia do zbiornika Spała - Rezerwat Przyrody.
Obwód rybacki rzeki Widawka Nr 1
1) Na odcinku rzeki Widawki od miejscowości Żar do miejscowości Lubośnia wraz z dopływem Struga Aleksandrowska obowiązuje:
a) zakaz stosowania przynęt zwierzęcych oraz żywej i martwej rybki;
b) połów ryb wyłącznie na przynęty sztuczne i roślinne;
2) Obowiązuje całoroczny zakaz połowu ryb na odcinku 150 m w górę rzeki Widawka od jej ujścia do zbiornika Słok.
3) W okresie od 15.03. do 15. 05 każdego roku obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb na niżej wymienionych odcinkach rzeki Widawki:
a) od jazu piętrzącego w m. Kmiecizna do strefy całorocznej ochrony przed zbiornikiem Słok.
b) od zapory k/młyna w Słoku do zbiornika Wawrzkowizna i dalej 100 m w głąb zbiornika na całym obszarze wynurzonej roślinności – tarlisko ryb.
Rzeka Pilsia
1) Na odcinku rzeki Pilsi od zbiornika Patyki do ujścia do rzeki Widawki obowiązuje:
a) zakaz używania przynęt roślinnych i zwierzęcych – dozwolony jest połów ryb wyłącznie na przynęty sztuczne.
b) zakaz połowu ryb w granicach wyznaczonych i oznakowanych stref tarliskowych.
Zbiornik Patyki
1) Zakaz połowu ryb z mola spacerowego.
Obwód rybacki rzeki Drzewiczka Nr 1
1) Obręb ochronny w Drzewicy obejmujący kanał odpływowy od elektrowni wodnej w Drzewicy do jego ujścia do rzeki Drzewiczka.
Zbiornik Miedzna Murowana
1) Zakaz połowu ryb z lodu.
2) Zakaz połowu ryb z tzw. „Ptasich wysp ”.
3) Zakaz połowu ryb z zapory czołowej i bocznej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 726.
Zbiornik Drzewica
1) Obręb ochronny w Drzewicy obejmujący kanał odpływowy od elektrowni wodnej w Drzewicy do jego ujścia do rzeki Drzewiczka.
Rzeka Brzuśnia
1) Na całej długości rzeki Brzuśni dozwolony jest połów ryb wyłącznie na przynęty sztuczne.
Obwód rybacki rzeki Luciąża Nr 1
1) Obręb ochronny na rzece Luciąży w m. Szymanów, gm. Rozprza obejmujący odcinek rzeki od jazu 50 m w górę rzeki Luciąży i odcinek od jazu w dół rzeki Luciąży do mostu drogowego na drodze Cekanów-Bagno.
2) Obręb ochronny na rzece Luciąży w m. Kłudzice, gm. Sulejów obejmujący odcinek rzeki od jazu 50 m w górę rzeki Luciąży i od jazu 150 m w dół rzeki Luciąży.
3) Na odcinku rzeki Luciąży od jazu w m. Kłudzice gm. Sulejów do jazu w m. Bazar gm. Rozprza wraz z wodami jej dopływów na w/w odcinku rzeki dozwolony jest połów ryb wyłącznie na przynęty sztuczne i roślinne.
4) W okresie od 15.03. do 15. 05 każdego roku obowiązuje całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb na odcinku rzeki Luciąży od mostu drogowego w Przygłowie do jazu w m. Kłudzice gm. Sulejów wraz z kanałem młynówki w Kłudzicach oraz w jej dopływach na w/w odcinku rzeki z wyłączeniem rzeki Strawa powyżej jazu w m. Kałek.
Na wodach Okręgu PZW w Piotrkowie Tryb. mogą zostać wprowadzone inne dodatkowe ograniczenia w sytuacjach wymagających ochrony rybostanu lub w wyniku innych nie dających się przewidzieć zdarzeń, do których wędkujący ma bezwzględny obowiązek się stosować.
Ewentualne dodatkowe ograniczenia będą zamieszczone na stronie internetowej Okręgu PZW w Piotrkowie Tryb. pod adresem : www.pzw.org.pl/40/
Obowiązuje odrębny Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb na Zbiorniku Miejskim w Opocznie.
Regulamin zamieszczony na tablicach informacyjnych w obrębie łowiska.
· Po 1 szt. z limitowanych sztukowo gatunków ryb, według Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW.
· Do 2 kg pozostałych gatunków ryb, nie objętych limitem sztukowym, według Regulaminu APR PZW.
· W wydanym przez uprawnionego do rybactwa zezwoleniu na amatorski połów ryb.
· Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW.
· Statucie PZW.
· Ustawie o rybactwie śródlądowym.
· Ustawie prawo wodne.
· Ustawie o ochronie przyrody.
· Ustawie o ochronie środowiska.
· Ustawie o ochronie zwierząt.